Герб
       Вільногірська міська рада Дніпропетровської області 
    51700 Дніпропетровська область, м. Вільногірськ, вул. Варена, 15, e-mail: info@vgvyk.dp.ua
 

Інформація про правопросвітницький захід с працівниками Верхньодніпровського міськрайонного відділу

   28.08.2017 року головним спеціалістом Вільногірського бюро правової допомоги Дніпродзержинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Колєснік О.А. було проведено правопросвітницький захід з працівниками Верхньодніпровського міськрайонного відділу (м. Вільногірськ) з питань пробації Південно- Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції (далі - відділ пробації). Зустріч відбулася в приміщенні відділу пробації за адресою: м. Вільногірськ, вул. Центральна, 8 за участю начальника Луценко Наталі Станіславівни та інших фахівців відділу. Також під час проведення заходу був присутній відвідувач відділу Короїд Р.С.

   В ході зустрічі присутнім було надано інформацію про загальні засади діяльності Вільногірського бюро правової допомоги, а також роз’яснено порядок надання громадянам первинної та вторинної безоплатної правової допомоги. Особливу увагу було приділено суб'єктам права на безоплатну правову допомогу та роз'яснено, що право на безоплатну первинну правову допомогу (вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб) мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України, а право на безоплатну вторинну правову допомогу (вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя) мають певні категорії осіб, перелік яких визначений ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Насамперед, це представники соціально вразливих груп населення: малозабезпечені, пенсіонери, малолітні та неповнолітні, ветерани війни та учасники АТО, внутрішньо переміщені особи, біженці, недієздатні особи та особи з обмеженою дієздатністю.

При реалізації права на безоплатну правову допомогу суб'єктами надання безоплатної правової допомоги не допускається застосування привілеїв чи обмежень до осіб за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

   Також працівників відділу пробації було проінформовано про те, що безоплатна правова допомога не надається з питань комерційної, підприємницької діяльності та юридичним особам.

В свою чергу, працівники відділу пробації надали інформацію про основні засади їхньої діяльності і повідомили, що пробація - це:

-       забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

-       надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складання досудової доповіді);

організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі; апробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань); допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

У відповідності до Закону України «Про пробацію» існують наступні види пробації:

 1. Досудова пробація - забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складання досудової доповіді).
 2. Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштування, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.
 3. Пенітенціарна пробація - це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров'я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

  Суб'єктами пробації є:

  обвинувачені, стосовно яких органом пробації готується досудова доповідь; особи, засуджені до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт;

  -         особи, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт;

  особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням;

  -         звільнені від відбування покарання вагітні жінки і жінки, які мають дітей віком до трьох років;

  особи, засуджені до обмеження волі, які направляються для відбування покарання до виправних центрів;

  особи, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, стосовно яких вживаються «аходи з підготовки їх до звільнення. Переваги пробації

  Для особи, яка вчинила правопорушення є:

  -         можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;

  збереження сімейних стосунків та зв'язків у громаді;

  -         збереження роботи та житла;

  -         позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв'язки та шанс створити сім'ю.

  Для суспільства (громади):

  убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;

  -         справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

  Для держави:

  -          зниження злочинності;

  -          зниження кількості ув'язнених в місцях позбавлення волі осіб;

  позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;

  -          дотримання міжнародних стандартів.

  І в підведені підсумку проведеного правопросвітницького заходу учасники дійшли висновку, що більшість осіб, які перебувають на обліку у відділі пробації час від часу потребують допомоги з питань правового характеру.

  Під час зустрічі серед присутніх було поширено буклети на правову тематику.

  Загалом зустріч відбулася позитивно та закінчилася домовленістю про співпрацю в подальшому Вільногірського бюро правової допомоги та Верхньодніпровським міськрайонним відділом (м. Вільногірськ) з питань пробації.

   

  Колєснік Оксана,

  головний спеціаліст Вільногірського бюро БПД

   

  За правовою допомогою просимо звертатися до Вільногірського бюро правової допомоги за адресою:

  м. Вільногірськ, вул. Центральна, 43 (2-й поверх).

  Графік роботи: понеділок-четвер з 8.00 год. до 17.00 год. п’ятниця з 8.00 год. до 15.45 год. обідня перерва з 12.00 год. до 12.45 год. телефон:(05653)3-51-61

  Всеукраїнська гаряча телефонна лінія, зателефонувавши на яку можна дізнатися адреси центрів та бюро в усіх регіонах України - 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно з мобільних та стаціонарних телефонів в межах України).

   

 

 

 

 
 
Valid XHTML 1.0 Transitional Яндекс.Метрика
Сайт створено за підтримки ISP Mediacom © 2011