Герб
       Вільногірська міська рада Дніпропетровської області 
    51700 Дніпропетровська область, м. Вільногірськ, вул. Варена, 15, e-mail: info@vgvyk.dp.ua
 

Брифінг міського голови стосовно безкоштовної установки газових лічильників.

Брифінг міського голови стосовно безкоштовної установки газових лічильників.

 26 липня у залі засідань виконавчого комітету Вільногірської міської ради відбувся брифінг міського голови Володимира Василенка стосовно встановлення безкоштовних газових лічильників у квартирах жителів м.Вільногірськ. У брифінгу взяли також участь: головний інженер Кам’янського відділення ПАТ «Дніпропетровськгаз» Олександр Удалой, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради – начальник УАКБ та ЖКГ Вільногірської міської ради Ігор Яцевич, директор КП «Жилсервіс» Олександр Лукінов та в.о. старшого майстра Вільногірської дільниці Кам’янського відділення ПАТ «Дніпропетровськгаз» Максим Козаревський.

Розпочинаючи зустріч з представниками місцевих ЗМІ, міський голова зазначив: «Наше місто – одне з небагатьох, які взяли участь в інвестиційному проекті ПАТ «Дніпропетровськгаз». Відповідно до цієї програми підприємство за власні кошти зобов’язується безкоштовно встановити газові прилади обліку у квартири жителів, які ще не забезпечені лічильниками. Є Закон України щодо комерційного обліку природного газу, згідно з яким до 01 січня 2018 року необхідно забезпечити поквартирний облік споживання блакитного палива. Було достатньо й звернень самих громадян до мене як міського голови, на «гарячу лінію»з проханнями щодо встановлення приладів. У результаті проведених переговорів, нашої взаємодії з ПАТ «Дніпропетровськгаз» нас і включили у вище зазначену програму.За планом передбачалося встановити 2,5 тисячі лічильників. Виконувати завдання працівники газової служби розпочали навесні 2017 року і станом на 26 липня залишається встановити 203 лічильника. З власниками 75 квартир є попередня домовленість і укладено відповідні договори, найближчим часом роботи буде здійснено. А близько 140 квартир залишаються проблемними, у багатьох випадках неможливо надати доступ газовій службі для виконання робіт, а деякі господарі взагалі проти установки приладу». Володимир Василенко погоджується, що це викликало певний резонанс у місті, адже процес додає проблем іншим жителям. На період монтажу лічильників треба тимчасово відключати газові стояки, що створює проблеми з приготуванням їжі та підігрівом води. Але програму треба виконати і роботи завершити.

На зустріч було запрошено представників ПАТ «Дніпропетровськгаз», щоб вони надали вичерпну інформацію стосовно виконання програми і провели необхідні роз’яснення для жителів міста.

Олександр Удалой, головний інженер Камянського відділення ПАТ «Дніпропетровськгаз», розповів про законодавчу сторону питання. За його словами, установка індивідуальних приборів обліку на газ визначається законодавством України як обов’язкова. Газова служба дійсно у встановлені терміни повинна виконати свої зобов’язання щодо забезпечення лічильниками тих абонентів, які використовують газ для плити. Якщо прилад обліку не буде стояти у квартирі до 01 січня 2018 року з вини газовиків, вони не мають права відключати квартиру від газопостачання. Якщо ж господарі кватири не надали доступу газовикам у квартиру для монтажу приладдя, газопостачальник буде вимушений відрізати цього абонента від подачі газу. Олександр Удалой акцентує увагу жителів міста на тому, що такими є вимоги законодавства і його необхідно дотримуватись всім. Якщо абонент категорично відмовляється від установки лічильника, використовуючи паливо скоріш за все не за основним призначенням – для роботи газової плити, його переводять на граничні обсяги газопостачання. Зараз у нашій державі норма споживання газу на одного абонента з однією плитою складає 7,1 куб. м палива, після переведення на граничну норму складатиме 18,3 куб. м. «Не хотіли б ми у місті, де зараз залишилося встановити 140 лічильників, здійснювати роботи і створювати незручності взимку людям, які добросовісно виконують свої обов’язки по платежам і договорам,» - говорить головний інженер.

Володимир Василенко зазначив, що міська влада спільно з комунальниками відпрацювала проблемні питання щодо пошуку і встановленню необхідних даних практично по кожній зі 140 квартир. Дійсно, серед них є квартири, де на даний час ніхто не мешкає, є квартири, що знаходяться у процесі визначення їхніх власників. Є господарі, які в силу об’єктивних причин просять відтермінувати встановлення лічильників. Такі питання потребують особливої уваги і компромісного підходу, а найголовніше, зазначив міський голова, при будь-яких ситуаціях не повинні страждати інші споживачі, з лічильниками.

Ті ж, хто не бажає безкоштовно установити прибори обліку, повинні підписати певні документи і перейти на спеціально встановлену для них граничну норму споживання газу. Газовики готові врахувати всі побажання мешканців і розглянути різні варіанти надання послуг. Як зазначив Олександр Удалой, у мешканців цих 140 квартир є на сьогодні три варіанти вирішення проблеми: установити лічильник; відмовитися від лічильника і перейти на граничне споживання газу; відрізатись від газової мережі і перейти на електрику повністю.

Ще один варіант – установка облікових пристроїв на весь будинок. Тоді, заявив міський голова, і тоді весь дисбаланс по газу будинку в цілому буде пропорціонально ділитися між квартирами без лічильників.

Тож, мешканцям 140 квартир, у яких до сьогоднішнього дня лічильники не встановлені, порадили прийти на газову дільницю з пакетом документів (паспорт, ідентифікаційний код, технічний паспорт на квартиру та документ, що підтверджує право власності на житло, договір на надання послуг), спільно розглянути всі варіанти, визначитись і підписати відповідні угоди з постачальником газу.

Брифінг можна переглянути на телеканалі «Вільногірськ ТБ» або в інтернет-мережі за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=WdvMhH0DJL8

 

 
 
Valid XHTML 1.0 Transitional Яндекс.Метрика
Сайт створено за підтримки ISP Mediacom © 2011